Agencja Usługowa "LAGUNA 7"
ul. Św.Jana 15, 95-200 Pabianice
tel./fax (042) 2153017

marketing@laguna7.com.pl

Wykładziny  Dywany  Tapicerki  Rekomendacje

Menu

Sprzedaż

Wynajem maszyny Everest

Usługi czyszczenia

Doradztwo

Czyszczenie wykładzin maszyną Prochem EVEREST w hotelach, biurach i sklepach  

METODA

Najbardziej zaawansowaną technologicznie metodą czyszczenia wykładzin dywanowych jest metoda Ekstrakcji Parowej (Steam Extraction, Hot Water Extraction). Czyszczenie polega na natrysku i odsysaniu roztworu czyszczącego na wykładzinę, przy pomocy narzędzi połączonych wężami z maszyną Prochem Everest zainstalowaną na samochodzie dostawczym.

Wyjątkowe efekty czyszczenia, niemożliwe do osiągnięcia przenośnymi maszynami elektrycznymi, uzyskuje się dzięki połączeniu wyjątkowej siły natrysku detergentu, siły ssania, oraz temperatury roztworu roboczego dochodzącej do 93oC.

Dzięki unikalnym rozwiązaniom technicznym można przeprowadzić czyszczenie przy minimalnym zakłócaniu pracy obiektu hotelowego lub biurowego.

 

ZALETY

Do zalet czyszczenia tą metodą należą:

 • najwyższa możliwa skuteczność czyszczenia

 • organizacja pracy nie zakłócająca eksploatacji obiektu

 • krótki czas schnięcia, od 2 do 4 godzin, przy dogłębnym czyszczeniu  

 • wysoka wydajność pozwalająca czyścić nawet ok. 1000 m2 dziennie

ŚRODKI CHEMICZNE

Wszystkie środki chemiczne wykorzystywane przy czyszczeniu są dostarczane przez Prochem Europe Ltd, lidera na rynku USA i w Wielkiej Brytanii. Paleta dostępnych środków pozwala na wybór optymalnego, dostosowanego do konstrukcji wykładziny, rodzaju włókna, rodzaju zabrudzeń. W przypadku czyszczenia wykładzin wełnianych i poliamidowych impregnowanych, stosowane są środki z atestacją organizacji Woolsafe, gwarantującej bezpieczeństwo środków dla delikatnych wykładzin

SPRZĘT

Maszyna Everest, zainstalowana  na samochodzie dostawczym, napędzana jest własnym silnikiem spalinowym. Oprócz maszyny na samochodzie znajdują się zbiorniki na czystą wodę, oraz brudny roztwór roboczy.

Dzięki temu eliminuje się w obiekcie konieczność manewrowania maszyną przenośną, uzupełniania roztworu, czy też wylewaniu brudnego roztworu. Równocześnie uciążliwy hałas, towarzyszący zawsze czyszczeniu, przeniesiony jest na zaplecze obiektu.  

 

 

Węże umożliwiają czyszczenie wykładziny w odległości do 180 metrów od samochodu.

Do czyszczenia wykorzystywana jest profesjonalna chemia firmy Prochem Europe Ltd., posiadająca atesty bezpieczeństwa do stosowania na wszystkich rodzajach wykładzin, również wełnianych oraz poliamidowych impregnowanych.  

Czyszczenie zapewnia najlepszy stopień wypłukania wykładziny ze wszystkich znanych metod. Dzięki temu całkowicie eliminuje się ryzyko szybkiego ponownego zabrudzania wykładziny w wyniku przywierania brudu do pozostałości środków chemicznych.

DOŚWIADCZENIE

Agencja Usługowa Laguna7 przoduje w stosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych i oferuje klientom najwyższą jakość usług.

Personel posiada doświadczenie i przeszkolenie w rozpoznawaniu konstrukcji wykładzin oraz rodzajów włókien, doborze odpowiedniej chemii, identyfikowaniu zabrudzeń, usuwaniu lokalnych plam, przeprowadzaniu czyszczenia wszystkimi istniejącymi metodami, układaniu runa i zapewnianiu optymalnych warunków schnięcia.

Rozumiejąc specyfikę działalności hoteli i biur zwracamy uwagę na estetykę ubioru, oraz nienaganną organizację pracy. Dbamy o komfort i bezpieczeństwo gości i pracowników hotelu.

SKUTECZNOŚĆ

Skuteczność czyszczenia niezmiennie zaskakuje nawet fachowców z wieloletnim stażem. Obok zamieszczone jest zdjęcie z czyszczenia wykładziny poliamidowe, po dwuletniej eksploatacji w Wyższej Szkole Bankowości.

 

   

GWARANCJA NA USŁUGĘ

Można udzielić gwarancji, obejmującej następujące aspekty:

 

 • Wykluczenie późniejszego zabrudzania się wykładziny, w wyniku pozostawienia osadu chemii na włóknie

 • Wykluczenie powstawania plam i zacieków będących wynikiem czyszczenia

 • Brak uszkodzeń impregnatu w wyniku czyszczenia (wykładziny poliamidowe, impregnowane)

 

Po takim czyszczeniu gruntownym, wykładzina będzie się zabrudzała w podobnym stopniu jak nowa i wymagać będzie regularnego stosowania zabiegów pielęgnacyjnych: odkurzanie, usuwanie plam lokalnych, okresowe czyszczenie pielęgnacyjne, jedną z suchych metod.

 

IMPREGNACJA

Czyszczenie nie uszkadza istniejącej na wykładzinie warstwy impregnatu. Jednakże impregnat z biegiem czasu ulega wytarciu, w wyniku normalnej eksploatacji wykładziny.

 

Istnieje możliwość odtworzenia warstwy impregnatu, bezpośrednio po dogłębnym doczyszczeniu metodą ekstrakcji parowej. Impregnacja nie zabezpiecza wykładziny przed zabrudzaniem, ale ułatwia usuwanie z niej zabrudzenia i przeciwdziała powstawaniu stałych przebarwień. Zaleca się stosowanie impregnacji, szczególnie w ciągach komunikacyjnych hoteli i biurowców wyższej klasy.

 

 

 

Pakiet GWARANCJA CZYSTOŚCI

(propozycja)

 

Po wyczyszczeniu gruntownym wykładziny, możliwe jest zaproponowanie pakietu GWARANCJA CZYSTOŚCI. W zamian za zryczałtowaną opłatę miesięczną klient otrzymuje:

 

 • Przeszkolenie personelu w zakresie bieżącej pielęgnacji wykładziny

 • Szczegółowy opis procedur czyszczenia

 • Możliwość wypożyczania maszyn służących do czyszczenia pielęgnacyjnego

 • Możliwość zakupu odplamiaczy i sprzętu do bieżącej pielęgnacji po specjalnych, uprzywilejowanych cenach

 • Stały dostęp do infolinii technicznej

 • Inspekcję wykładziny przez specjalistę – 4 razy w roku

 • Czyszczenie dogłębne metodą Ekstrakcji Parowej maszyną Everest – 1 raz w roku

 • Możliwość korzystania z awaryjnego serwisu pomagającego w usuwaniu trudnych plam, na specjalnych warunkach.

Przygotowanie oferty na pakiet GWARANCJA CZYSTOŚCI wymaga indywidualnej szczegółowej rozmowy i sprecyzowania zakresu usług wchodzących w jego skład.